איך לבחור בריכה?

איך לבחור בריכה - המדריך המלא

בריכה ביתית בגינה היא דרך מצוינת ליהנות מהקיץ מבלי לצאת מפתח החצר. זהו פתרון נוח, מרענן, קל לתפעול וגם לא יקר המאפשר בילוי משפחתי מהנה ומצנן לתקופה החמה. לא בכדי הפכה הבריכה הביתית לבחירה המועדפת על כל בית בישראל. 

בפרטים הקטנים – סוגי בריכה עילית

ישנם סוגים שונים של בריכות ביתיות, כשהשוני העיקרי ביניהן הוא בחומר שמהן הן מיוצרות, גודלן וצורתן, כאשר מחיר הבריכה תלוי במשתנים האלו. 

ישנן בריכות מתנפחות, שמחירן הוא זול באופן יחסי, בריכות קשיחות, בריכות PVC וכן בריכות מובנות עם קירוי, אלו הן גם היקרות יותר. בכל חומר שתבחרו לבריכה תוכלו למצוא מבחר רב של גדלים וצורות. 

השאלה באיזה חומר לבחור תלויה בצרכי הבית, שיקולי מקום בחצר, גיל המתרחצים ומספרם. 

היתרונות בבריכה ביתית

לבריכה ביתית יתרונות רבים: 

 • הקמת בריכה ביתית היא קלה ואין צורך באנשי מקצוע, כל שתדרשו לו הוא משטח ישר בגודל המתאים ומקור מים.
 • ניתן לשנות את מיקום הבריכה הביתית בקלות ובמהירות, למשל בהתאם למצב השמש והצל (בריכות מתנפחות).
 • בתום תקופת השימוש ניתן לפרק ולאחסן את הבריכה הביתית ולפנות את שטח החצר לשימוש אחר.
 • העלות נוחה ביחס לבריכות קבועות.
 • דפנות הבריכה עשויות מחומרים איכותיים אשר קל לשלב בהם תכונות מתקדמות, דוגמת עמידות בפני עובש, קרינת UV ועוד.
איך לבחור בריכה

בחירת הבריכה המושלמת למשפחה

בבחירת המפרט הטכני של הבריכה הביתית המתאימה ביותר לצרכי המשפחה יש לקחת בחשבון מספר גורמים ובהם הגודל והצורה הנדרשים. 

ישנו טווח רחב של גדלים לבריכות ביתיות, ובהתייחס לגודל יש לקחת בחשבון הן את אורך ורוחב הבריכה והן את עומקה. ישנן בריכות עילית המיועדות, בעיקר, לפעוטות שעומקן הוא בין 30 ס”מ ועד 66 ס”מ. הבריכות הגדולות יכולות להגיע עד לעומק של כ-132 ס”מ, לאורך 956 ס”מ ולרוחב של 488 ס”מ. כמובן שככל שהבריכה גדולה יותר כך היא יכולה להכיל מתרחצים רבים יותר, ולכן הגודל שנבחר יושפע מגורם זה. 

קיימות 3 צורות עיקריות לבריכה הביתית: בריכה עגולה, בריכה מלבנית ובריכה אובלית. הבחירה בצורה מסוימת תלויה במיקום המיועד לבריכה ובגודל השטח, כמו גם להעדפה האישית שלנו. 

תחזוקת בריכה ביתית

הבריכה הביתית זקוקה לאחזקה באופן שבועי ולפעמים אף יותר ולכן מומלץ לתחזק אותה ולקבל הדרכה על ידי גורם מקצועי אצל המשווקים המורשים שלנו.

ניקוי קבוע של תחתית הבריכה
ניקוי קבוע של תחתית הבריכה בתחתית הבריכה מצטברים לכלוכים. ניתן לנקות את קרקעית הבריכה באמצעות מוט מתכוונן עם רשת ניקוי, שואב מים ייעודי או דרך רובוטים המיועדים לניקוי אוטומטי של דפנות הבריכה והמים.
שמירה על ניקיון הבריכה משאבות הן אמצעי מרכזי לניקוי הבריכה. לרוב, המשאבות מסננות את המים דרך שכבת חול זכוכית (ולכן נקראות “משאבות חול”) או תחליף לכך (כמו כדורי "צמר גפן").
בדיקת רמות ה-PH של מי הבריכה בדיקת חומציות המים היא חשובה משום שחומציות גבוהה מדי עלולה לפגוע בבריכה עצמה וגם להפריע לחוויית המתרחצים. בדיקת החומציות נעשית באמצעות טבליות מיוחדות.
ויסות רמת הכלור הכלור מסייע לניקוי ולחיטוי הבריכה, אך כאשר רמתו אינה מאוזנת הוא יכול לפגוע בחוויית המשתמשים. ניתן לרכוש ערכת מקלוני בדיקה שבאמצעותה ניתן לבדוק באופן יזום את המים, מבחינת רמות כלור, חומציות ומתכות. לוויסות רמת הכלור במים אפשר להשתמש במכשיר הכלורינטור.
ערכת תיקון זמינה הקפידו להצטייד במדבקות לתיקון מהיר למקרה הצורך.

בחירת ציוד נלווה

ישנם לא מעט אביזרי עזר התורמים לנראות הבריכה ולנוחות השימוש בה. מחמם מים שנועד לשפר את טמפרטורת המים, כיסוי סולארי שתפקידו לשמור על המים החמים לאורך זמן, או מתקן צף לבקבוקים ולכוסות. מנורה סולארית צפה הנטענת באור היום ומפיצה אור בשעות הלילה, תשפר את התאורה בבריכה בשעות הערב, ואילו מזרקת לד ומזרקת לד בצורת מפל, יוסיפו למראה הפסטורלי של הבריכה.

אזהרות חשובות לפני ובזמן הרחצה

 • יש בריכות רבות שניתן למקם אותן על כל משטח, אולם יש לוודא כי המשטח לא נמצא בשיפוע, שכן השיפוע אינו בטיחותי. כמו כן, עליכם לבדוק שהמצע עליה תונח הבריכה נקי מאבנים או מכל ממצא שעלול להזיק לבריכה.
 • את הבריכות הגדולות, המכילות כמות גדולה של מים, יש להתקין רק על משטח מהודק, מפולס ויציב. המשטח צריך להיות נקי מעצמים חדים או בולטים ומומלץ לבודד את הבריכה ממנו דרך מצע ספוגי כדי לשמור על קרקעית הבריכה.
 • אסור להתקין את הבריכה על גגות, מרפסות, פלטפורמות מוגבהות ודקים למינהם, יש להיוועץ במהנדס בניה או קונסטרוקטור בכל מצב בו אתם רוצים להתקין את הבריכה שלא על הקרקע. 
 • אסור להפעיל את מערכת הסינון כאשר יש מתרחצים בבריכה.
 • הקפידו לאחסן את הכימיקלים שנועדו לתחזוקת הבריכה במקום בטוח והרחק מהישג ידם של ילדים.
 • מנעו גישה של ילדים לבריכה כאשר איננה בשימוש. 

אצלנו ב bestway– תמצאו מגוון רחב של בריכות שחיה ביתיות שתוכלו להשתמש וליהנות מהן לאורך זמן. עם תחזוקה נכונה וטיפול מדויק, כל אחד יוכל להנות מבריכה בבית במשך כל ימות השנה. במידה ואתם זקוקים להכוונה ולעזרה ברכישה אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.

בריכת שחיה ביתית מלבנית
בריכת שחיה ביתית מלבנית
בריכת שחיה עגולה מק״ט – 5619D
בריכת שחיה עגולה
בריכת שחיה ביתית אובלית מק״ט – 56719
בריכת שחיה ביתית אובלית
דילוג לתוכן