חלקי חילוף לבריכה ביתית

מחפשים חלקי חילוף לבריכה הביתית שלכם? למעשה, גם אם אתם רק שוקלים לרכוש בריכה ביתית, כדאי לכם לשים לב להיבט החלפים. מדוע? ומה עוד חשוב לדעת בנושא זה?

הסוד לחיים ארוכים ומאושרים

חלקי חילוף מהווים היבט חשוב מאוד בכל מערכת טכנית. אפילו כאשר מדובר במערכת פשוטה (לכאורה!) כמו בריכה ביתית, חשיבותם רבה מכפי שאתם אולי מתארים לעצמכם. אלה הם חלקי המערכת אשר נשחקים, מתיישנים או מתקלקלים, יותר מכל שאר החלקים. כך שגם אם מחירם זניח ביחס למחיר של מוצר כגון בריכה עילית גדולה, חשיבותם רבה! במבט לטווח הארוך, ניתן לומר שחלקי חילוף הם הסוד לחיים ארוכים עבור הבריכה שלכם ומאושרים יותר עבורכם.

חלקים לבריכה ביתית - התועלות עבורכם

חלקי חילוף לבריכה ביתית מסייעים לכם להבטיח:

בטיחות – תוכלו להבטיח בעזרת חלקים לבריכה ביתית, שהבריכה נשמרת במצב הבטוח ביותר.

בריאות – לשחות וליהנות מבריכה טובה, בוודאי תורם לבטיחות. עובש ושאר מזיקים – פחות. בריכה במצב טוב, חופשית ממטרדים כאלה.  

עמידות – בריכות עומדות בפני אתגרים לא קטנים ושימוש נכון בחלקי חילוף מסייע להן בכך. הן חייבות לענות לדרישה להחזיק משקל כבד למדי של מים ושלנע מים דרך מערכות שונות. הן גם כוללות חלקים נעים – מקור קלאסי לתקלות ובלאי. יכולת המוצר לתפקד היטב לאורך זמן ולעמוד בדרישות ובעומסים שמופעלים עליו, תושפע מהשימוש בחלקי חילוף.

 

חלקי חילוף לבריכה ביתית - חיבורים כמשל

בריכות ביתיות דורשות שימוש בחלפים, במצבים שונים. ה”משקיענים” שבניכם אולי יחליפו חלקים באופן יזום, לפי המלצות היצרן. זו היא גישה פרואקטיבית מומלצת וחכמה.

אך רבים אחרים, כפי הנראה יעשו זאת רק במקרה של תקלה. אולי מתוך גישה, לפיה אין במוצרים אלה אפשרויות רבות לתקלה. האמת היא, שבכל מערכת מסוג זה, כולל האיכותיות ביותר, ישנה שחיקה טבעית לאורך זמן. בסופו של דבר, היא תחייב שימוש מסוים בחלפים. דוגמה בולטת לכך, הוא כל הנוגע לחיבורים בין חלקים שונים ובעיקר כאלה שנמצאים בלחץ או בתנועה. גומיות אטימה בולטות במיוחד בהקשר זה, כמו בכל מערכת שבה ישנה צנרת. הגומיות עשויות להתייבש ולהיסדק, לזוז ממקומן או אפילו להיקרע.

כתוצאה מכך, יכולתן לאטום תיפגם ועשויה להיווצר נזילה. לרוב, הגומיות זולות מאוד לרכישה וקלות למדי להחלפה.

מה עוד זמין?

חלקי חילוף לבריכה ביתית כוללים כמובן עוד מגוון רחב של מוצרים. למשל יריעה לבריכה, בסיס לרגלי הבריכה וכן מדבקות לביצוע תיקונים קטנים בדופן הבריכה. איכות המים שבהם אתם שוחים, היא דבר שתרצו להקדיש לו תשומת לב מיוחדת. ערכת בדיקה של המים כוללת מקלות מיוחדים, לבדיקה כימית של רמות כלור, מתכות וחומציות. במידת הצורך, ניתן להשתמש בכלורינטור לוויסות רמת הכלור במים. כמובן, יש להחליף באופן שוטף, חול או “צמר גפן” למשאבת סינון (“משאבת חול”).

ציוד ניקוי לבריכה ביתית

ניקוי מי הבריכה, הבריכה עצמה וסביבתה, תופס מקום חשוב בתחזוקה השוטפת. משאבות הן אמצעי מרכזי אשר מספק לכך פתרון. לרוב, המשאבות מסננות את המים דרך שכבת חול וחצץ (ולכן נקראות “משאבות חול”) או תחליף לכך (כמו כדורי “צמר גפן”). משלים אותן ציוד דוגמת מסננים, צינורות שונים, מוט מתכוונן עם רשת ניקוי ושואב נטען לשאיבת לכלוך מהמים. קטגוריה מיוחדת בנושא הניקיון מהווים הרובוטים. רובוטים אלה, מיועדים לניקוי אוטומטי של דפנות הבריכה והמים.

עוד לתחזוקה שוטפת

מעבר לאמצעי הניקוי, ישנו ציוד לבריכה ביתית מסוגים נוספים עבור תחזוקה שוטפת. סולמות באורכים שונים, מאפשרים להגיע בנוחות לקרקעית הבריכה. כלורינטור הוא מכשיר אשר מסייע לוויסות רמת הכלור במים. ערכת מקלוני בדיקה מאפשרת לבדוק באופן יזום את המים, מבחינת רמות כלור, חומציות ומתכות. מדבקות לביצוע תיקונים, מאפשרות במקרי הצורך לבצע תיקונים מקומיים בדפנות הבריכה, מתחת למים.

ליופי ולנוחות

ולבסוף, ישנם גם לא מעט אביזרי עזר, אשר משפרים את מראה הבריכה ואת נוחות השימוש בה. מחמם מים, כשמו כן הוא – מספק לכם מים חמים בבריכה. בכדי לשמור על המים חמים לאורך זמן, תוכלו להשתמש בכיסוי סולארי. צפים באמצע הבריכה עם כוס משקה ביד? יש איפה להניח אותה – במתקן צף לבקבוקים ולכוסות. מנורה סולארית צפה, נטענת באור היום ומפיצה אור בשעות הלילה. מזרקת לד ומזרקת לד בתצורת מפל, יוסיפו למראה הפסטורלי של הבריכה שלכם.

מיוחדים

כמובן, אלה רק כמה דוגמאות וישנו עוד ציוד בריכה מסוגים רבים, אשר מסייע לניקוי, תחזוקה שוטפת, שיפור מראה הבריכות ונוחות השימוש בהן. כדוגמה אחת, נציין את רצועת האימון לשחייה, אשר עשויה לעניין את “המשקיענים” שבין השחיינים. שילוב חכם של אמצעים כאלה, בהתאם לצרכי הבריכה שלכם והעדפותיכם האישיות, יבטיח שתמצו את ההשקעה בבריכה ואת ההנאה ממנה.

איך תורמים לנו אותם אביזרים וציוד לבריכה ביתית?

יש מנעד אביזרים שיהיו שימושיים לבריכה אולם בלי כל צל של ספק יש אביזר אחד שהוא כמעט בגדר חובה – המסנן של המים. המסנן הוא זה שידאג שהמים בבריכה יהיו נעימים לרחצה, הוא מסנן את החול שחודר למים ואת כל חלקיקי האבק הקטנים שיכולים לגרום למים להראות עכורים ולא צלולים. כמו כן, יש צורך גם במערכת צינורות שמתחברת למסנן וברוב המקרים כל אלה יגיעו יחד. אפשר להוסיף לרשימה גם ציוד ניקיון נוסף כמו רובוט ניקיון או מסננת ארוכה להוצאת עלים שנשרו לתוך הבריכה. עוד אבזור משמעותי שמיועד לתחזוקה של הבריכה הוא כיסוי סולארי שמכסה את הבריכה וכך מסייע לשמור על מים חמימים, וגם סולם שמספק גישה נוחה ובטיחותית לקרקעית הבריכה.

אביזרים וציוד לבריכה ביתית שתוכלו למצוא אצלנו

גלגלת אלומיניום לכיסוי סולארי – גלגלת סולארית שעשויה מאלומיניום קל משקל שמכסה את הבריכה וכך היא שומרת על צלילות המים ועל טמפרטורה יציבה שלהם. מוט טלסקופי + רשת קוקידו – מיועד לאיסוף עלים ושאריות לכלוך שצף על פני המים בבריכה. כלורינטור צף לבריכה – כלורינטור שצף על פני המים, מטרתו לווסת את מינון רמת הכלור במי הבריכה. שואב נטען לבריכה טלסה 50 – שואב אבק שמיועד לבריכה לאיסוף של לכלוך גס ועדין ממי הבריכה. נטען וקל לתפעול. סולמות לבריכות – מבחר של סולמות לבריכה שנבדלים זה מזה בעיקר בגובה הסולם ובמספר השלבים. רצוי לבחור את הסולם המתאים בהתאם לגובה דפנות הבריכה שלכם. ערכת תיקון מדבקות מתחת למים – סט של מדבקות לתיקון בריכות וכל אביזר מתנפח שמיועד למים. במידה ונוצר חור, ערכה זו מאפשרת תיקון מידי. אז אם אתם מחפשים אביזרים וציוד לבריכת ביתית, אצלנו ב- Bestway תוכלו למצוא את כל מה שאתם מחפשים, צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לשרותכם.
דילוג לתוכן