רובוטים לבריכה

כאשר מחליטים לשדרג את זמן האיכות בחצר הבית לקראת עונת הקיץ ולהוסיף בריכה, כדאי ומומלץ גם להיות ערוכים גם לכל נושא התחזוקה, ואחת הפעולות שיהיה עליכם לבצע בתדירות גבוהה היא הניקיון של הבריכה. לאלו מכם שאין ממש זמן להפשיל שרוולים, ולהתחיל עם עבודת ניקיון סיזיפית, יש המון פתרונות אוטומטיים וסופר יעילים, אחד מהם הוא רובוטים לברכה.

רובוטים לבריכה מה זה בדיוק?

רובוט לבריכה הוא מכונה קטנה עם מנגנון תנועה (זחל או גלגלים), שנעה על קרקעית הבריכה, שואבת לכלוכים מסוגים שונים וגם מנקה את הרצפה והקירות. הרובוטים אלו מכונות משוכללות אשר מסתובבות בבריכה באופן אקראי או חכם, תלוי בדגם, כאשר המערכת שלהם מונעת מהם להיתקע במדרגות או בסולמות. ישנם סוגים שונים של רובוטים, מתקדמים יותר ומתקדמים פחות, לרוב הם זקוקים לחיבור חשמל ולכן מחוברים לכבל ארוך. רוב הרובוטים נעים בבריכה בתבנית אקראית, אך הדגמים המתקדמים יותר כמו “לומדים” את הבריכה ולכן הופכים את הניקיון שלה להרבה יותר יעיל.

כיצד הרובוטים פועלים?

הרובוט מקרצף את כל הדפנות שיש בבריכה, מנקה את התחתית שלה, שואב את החול, האבק והעלים ששקעו בה, מבריש את כל הקירות ומסנן את המים. היום יש מגוון של רובוטים לניקוי בריכות שמגיעים בגדלים שונים, כולם בעלי מנוע חשמלי שמניע אותם באמצעות פעולת יניקה שמזכירה את פעולת שואב האבק שכולנו מכירים. הם מתחברים ישירות לשקע חשמל על ידי כבל, ספק הכוח ממיר את הכוח לזרם חשמל נמוך ובטיחותי לפעולה שמתרחשת תחת מים. האורך של הכבל צריך להתאים כאמור לגודל הבריכה על מנת שהרובוט יכול לנוע בלי מפרע ולנקות ביסודיות. הרובוט קל משקל וקל לתפעול, הוא מצליח לנווט את דרכו עצמאית בכל שטח הבריכה ואינו מצריך תחזוקה מיוחדת. כמו כן, אפשר ואף מומלץ להפעיל אותו בשעות הלילה כאשר לא רוחצים במים או בשעות היום כשאין פעילות בבריכה.

מה לחפש כאשר רוכשים רובוטים לבריכה?

במידה ואתם רוצים לקנות רובוט לבריכה עליכם לקחת בחשבון את הפרמטרים הבאים:

  • טכנולוגיה על איזו טכנולוגיה הרובוט עובד? ישנם דגמים שונים, חלקם יותר מתקדמים מאחרים, ולכן עליכם לבחור בדגם שיספק לכם את הפתרון הטוב והמותאם ביותר לצרכים שלכם. לכן בדקו את האפשרויות וסננו בהתאם.
  • מחיר הסוגים השונים של רובוטים לבריכה נבדלים גם במחירים שלהם. המחיר צריך להיות פרמטר חשוב, אך לא עיקרי. בסופו של דבר תרצו שהרובוט יעשה את העבודה ושלא תצטרכו לנקות אחריו, כי אחרת, מה הטעם?
  • משטח הבריכה בריכות שונות זו מזו בתכונות שלהן, והן מיוצרות ממשטחים שונים. כדי שהניקיון יהיה אופטימלי, חשוב שהרובוט ייבחר בהתאם, כדי שיוכל לנוע ולנקות את הבריכה בקלות. כאן נכנס לתמונה מנגנון התנועה של הרובוט.
  • היקף הניקיון הנחוץ לכם לבריכות שונות יש שימושים שונים. יש בריכות ציבוריות עם מספר גדול של משתמשים ויש בריכות ביתיות עבור בני משפחה ואורחים. לכל בריכה יש צרכי ניקיון שונים ועל הרובוט הנבחר לעמוד בהם.
  • קיבולת רובוטים לבריכה שואבים את הלכלוך ויש להם שקית וואקום פנימית אשר לוכדת בתוכה את הלכלוך שנשאב. ככל שהבריכה גדולה יותר כך צריך לשים לב לקיבולת של הרובוט.
  • ניקוי קירות – יש רובוטים שמנקים את קרקעית הבריכה בלבד, לעומת רובוטים אחרים שמנקים גם את הקירות תוך טיפוס על גביהם.
  • תפעול ושליטה – יש לבדוק כיצד שולטים על הרובוט ואיך מפעילים אותו. יש רובוטים שניתן לתפעל אותם באמצעות אפליקציה בסמארטפון או בטאבלט.
  •  

רובוטים לבריכה או ניקיון עצמאי?

קניית רובוט לבריכה דורשת השקעה ולכן אפשר להבין את ההתלבטות. אם יש לכם זמן, אין לכם הרבה עלים, אתם שומרים על הבריכה מכוסה ואתם יכולים מדי פעם לרוקן את המים ולקרצף את פנים הבריכה, אולי אינכם צריכים רובוט חשמלי. אבל, אם המשימה גדולה עליכם, יש המון לכלוך והתדירות של הניקיון גבוהה, רובוט לבריכה ללא ספק יקל עליכם ויהפוך את משימת הניקיון להרבה יותר פשוטה, מהירה וקלה.

ולסיום מדוע כל כך חשוב לנקות את הבריכה?

ניקיון הבריכה חשוב מכמה וכמה סיבות. קודם כל מהסיבה הבריאותית, שמירה על ניקיון תמנע את הופעתם של חיידקים. מעבר לכך, ניקיון ותחזוקה קבועים יבטיחו עמידות ואריכות חיים, ואפילו יכולים למנוע או לעכב תיקונים. בנוסף, הניקיון ישמור על הציוד ויהפוך את השימוש בבריכה להרבה יותר נוח ומיטבי. אז אילו פעולות ניקיון מבצעים? מומלץ לנקות את הפסולת שצפה על פני המים, את שטח הבריכה, את מערכות השאיבה והפילטרים. ובנוסף יש לבדוק את רמת ה-PH ורמות הכלור במים.

את הבריכה חשוב לנקות ולתחזק על בסיס קבוע ועם רובוטים לבריכה – לא נדרשת מכם השקעה רבה. הרובוט יעשה עבורכם את העבודה וישמור על הבריכה יפה, נעימה ומרגיעה.

לא נמצאו מוצרים להצגה
דילוג לתוכן