לוגו בסט וואי

שאלות ותשובות, טיפים ומידע חשוב

רק הנציג המורשה מטעם היצרן יכול לקבל מוצרים שיוצרו בהתאם לדרישות התקן הישראלי:

תקע חשמלי תקני ויצוק. מדבקה מעוברתת “ברת קיימה” שעמידה בפני נוזלים וקרינת שמש. ועל פי התקן. רק הנציג הרשמי של Bestway בישראל יקבל את המוצרים מוכנים על פי דרישות התקן הקפדניות של מכון התקנים הישראלי כאשר הם ארוזים ומוכנים לשימוש ללא צורך בשינוי כלשהו במוצר, כלומר פתיחת האריזה הוצאת המוצר ושינוי חלקים ו/או מדבקות הנדרשים על פי התקן. דבר העלול לגרום לחוסר של חלקים במוצר ולעיתים סכנה בטיחותית, חיבור לא נכון של רכיבי חשמל.

הנציג המורשה מטעם היצרן אוחז חלקי חילוף מקוריים לצורך מתן שירות ללקוח הסופי. 

יבואן רשמי – גב חזק
בסט וואי ישראל היא היבואנית הרשמית של חברת Bestway העולמית, המתמחה בייצור ובפיתוח בריכות ביתיות וחולשת על פלח שוק עולמי של כ-25% – כך שברור כי מדובר במותג חזק באמת. בסט וואי ישראל היא הכתובת המידית עבור ספקים ומשווקים מורשים, המבקשים למכור את מוצריה של היצרנית. מכיוון שההתנהלות מתבצעת ישירות מול הנציג הרשמי, ניתן ליהנות מהייעוץ המקצועי של מומחי בסט וואי ישראל, שמכירים את המוצרים מבפנים החוצה.

מספר טיפים לבחירת הבריכה:

 • בחירת גודל הבריכה – לפני רכישת הבריכה כדאי מאוד לבחון את השטח עליו את מתכוונים להתקין את הבריכה. ולהקצות לעצמכם את השטח המיועד לבריכת השחיה.שטח זה חייב להיות ישר, נקי מעצמים בולטים ומפולס לחלוטין. ודאו כי יש לכם שקע חשמל תקני ומוארק כראוי לצורך שימוש במשאבת הסינון. שטח לא מפולס יפגע בבריכה, במראה שלה ועלול לגרום לפציעה של המשתמשים ו/או פגיעה ברכוש.

 

 • הבריכה עצמה – בדרך כלל נרצה את הבריכה הגדולה ביותר שנוכל להכניס לחצר, האם זה נכון? הרבה אנשים לא מודעים לגדול הפיסי של הבריכה אלא עד שנרכיב אותה בשטח גם כאשר על אריזת הבריכות של Bestway יש את כל המידע לגבי גודל השטח הנדרש בכדי להתקין את הבריכה. לאחר שראיתם את המידע הרלוונטי של הבריכה אותה אתם רוצים לרכוש כדאי לתת את הדעת על הדברים הבאים: בריכה צמודה מידי לקיר כזה או אחר עלולה לספק לאחד הילדים אפשרות לטפס ולהכנס אל הבריכה גם כאשר הסולם לא נמצא בבריכה ואז יכולת השליטה קטנה. התקנת הבריכה תהיה כך שהפתחים בדופן הבריכה המיועדים לחבור מערכת הסינון יפנו אל מקור החשמל. שימוש בכבל מאריך הוא אסור. כמו כן יש לתת את הדעת על מיקום המשאבה בשטח לפני התקנת הבריכה . התקנת המשאבה במקום ללא גישה עלולה לגרום לנזק למשאבה כמו גם לתחזוקה לא נכונה ו/או מספקת בגלל חוסר גישה אליה.

 

 • הכנת השטח – יישור השטח לא יתבטא בכך שנמלא אדמה / חול במידה וישנו שיפוע בגינה. יש לתת את הדעת לכך שכאשר ממלאים אדמה חדשה, היא מאווררת ותשקע בזמן המגע הראשון שלה עם מים, מה שיגרום לשקיעת הבריכה וגרימת נזק. אין “להלוות” אדמה ממקום גבוה למקום נמוך. יש להתייחס תמיד למקום הנמוך ביותר כנקודת הייחוס , נקודת ה-“0” ובהשוואה אליה יש להוציא את שאר האדמה בכדי להשוות את הגובה לנקודה הנמוכה ביותר. ורק אז ניתן יהיה להתקין את הבריכה. 

 

 • הוספת חול להשוואת גובה לשטח, כן / לא – אסור להוסיף חול בכדי להגביה שטח או לישר את הקרקע. עם מגע החול במים הוא ייסחף כלא היה ובכך לגרום לנזק.

 

 • בריכה עם תומכים אלכסוניים, תומכי “U– בכדי למנוע שקיעת התומכים באדמה/ חול, מומלץ להצטייד במשטחי עץ (עץ סנדוויץ’) גודל כל משטח יהיה 40X40 ס”מ. ולמקם אותו כך שהתומך האלכסוני יחצה את המשטח לשניים. אסור להשתמש באריכי רצפה למינהם או קורה אחת לכל אורך הבריכה. חלקו העליון של משטח העץ יהיה בגובה “0” ומקביל לקרקע החולית ו/או האדמה.

הקיץ מסתיים ועימו עונת הרחצה. כל הציוד שרכשנו לקראת הקיץ ורענן אותנו בימים החמים צריך עכשיו להיכנס לאחסון ממושך של מספר חודשים. כאן אנו צריכים לדעת כיצד לעשות את זה נכון כדי שהבריכה תוכל לשמש אותנו גם בשנה הבאה. בשלב הזה אתם מבררים איך לקפל בריכת bestway. המידע לפניכם.

כך תקפלו את הבריכה

שלב 1 – השלב הראשון הוא שלב ריקון המים מתוך הבריכה. בכל בריכה יש את הדרך המומלצת לריקון המים באופן נוח ומהיר. פתיחת פקק או שימוש בצינור המיועד לכך וכדומה.

שלב 2 – חשוב לנקות את הבריכה בעזרת חומר ניקוי מתאים. כך מסירים מהבריכה משקעים שדבקו בה. בחנויות המתמחות ניתן למצוא חומרי ניקוי ייעודיים לניקוי הבריכה לקראת אחסון.

שלב 3 – יש לייבש היטב את הבריכה ולוודא כי אין כלל רטיבות לפני האחסון. כידוע, רטיבות באחסון גורמת לעובש ומזיקה עד מאוד.

שלב 4 – מפזרים טלק על הבריכה. הטלק ממלא תפקיד חשוב במניעת הידבקות דפנות הבריכה. כמו כן הוא מונע מצב של היווצרות ריחות לא נעימים והוא סופח לחות.

שלב 5 – מותחים את הבריכה על משטח חלק ונקי. מקפלים בעדינות את הבריכה.

שלב 6 – מייבשים את העמודים של הבריכה ומוודאים שכל החלקים יבשים לחלוטין לקראת אחסון. כי לכל החלקים של הבריכה יש תפקיד חשוב בייצוב הבריכה, וכל החלקים הללו גם נחשפים למים ברציפות.

קיפול יסודי – השקעה לקיץ הבא

הקיפול היסודי בסיום הקיץ הוא אמנם מטריח ומאתגר, אך חשוב ביותר. זאת כי אנו רואים את העתיד לנגד עינינו, ורוצים להיות בטוחים שלקראת הקיץ הבא הבריכה הזו תוכל לחזור ולשרת אותנו. אנו מקווים להוציא עם בוא הימים החמים את הבריכה, ולפתוח אותה ולמלא מחדש במים. אז נרצה לקבל את הבריכה נקייה וללא ריחות בלתי נעימים. כדי שאכן כך יקרה בראשית הקיץ הבא עלינו לטובה, עלינו להיות חכמים בסוף עונת הרחצה הנוכחית. לכן נכון לפעול לפי ההנחיות הללו ולקפל את הבריכה בסבלנות ובשלבים הללו.

הבריכות הביתיות המודולאריות הפכו לנפוצות בהמון בתי אב במהלך השנים האחרונות.

ניתן למצוא כיום המון בריכות שחייה במחירים שווים לכל כיס ויאמר לזכותה של חברת Bestway כי היא מייצרת מגוון רחב של בריכות במידות כמעט “תפורות” לכל משפחה, הבריכות יוצרות חוויות והנאה לכל המשפחה והופכות לחלק מאורח החיים, אחזקת בריכה בחצר הבית מעבר לתחזוקה השוטפת מצריכה שימת דגש על אמצעי זהירות, התנהלות ושימת דגש על כמה דברים חשובים. וזאת בכדי לשמור על בני הבית והאנשים המשתמשים בבריכה או נמצאים בסביבתה. לימדו כיצד לתת עזרה ראשונה וביצוע החייאה, דאגו לכך שתמיד יהיה טלפון זמין בקרבת הבריכה לשימוש בשעת הצורך.

הכירו ולימדו את הסכנות שיכולות להיות לילדים בסביבת בריכה. מודעות לסכנות יכולה למנוע אסון, שמרו על עירנות גם כאשר מדובר בריכות שחייה ביתיות. הורים אחראים יבינו את חשיבות כללים אלו ויממשו אותם, כך יוכלו לשמור על שגרה של הנאות בבריכה.

 • כניסת ילדים לבריכה בנוכחות מבוגר ותחת השגחה מתמדת – חשוב לזכור שעד כמה שהילדים שלנו נראים לנו גדולים ועצמאים, לא כך הדבר. ילדים לא נכנסים לבריכה ללא השגחת מבוגר, בוודאי לא ילדים קטנים. גם במקרה של בריכות שחייה ביתיות חשוב לשמור על הילדים, כניסת ילדים לבריכה תלווה תמיד בהשגחה קבועה של מבוגר כאשר הילדים נמצאים כל הזמן בטווח יד כל הזמן.

 

 • לא לצלול, לא לקפוץ – אפשר ליהנות מיום נהדר בחיק המשפחה ולנצל את הבריכה. יש להתמיד ולהקפיד ולמנוע קפיצות ו/או צלילות לתוך הבריכה. אסור להשתמש בסולם כאמצעי לקפיצה/ צלילה לבריכה, יש לזכור תמיד שהבריכות המודולאריות מכילות מים בגובה רדוד יחסית, מעבר לכך קפיצה אל הבריכה עלולה לגרום לפציעה חמורה כמו גם להדף חזק במים, דבר שעלול לגרום לנזק ישיר לבריכה או עקיף לרכוש.

 

 • השתמשו באמצעי הזהירות המקובלים – גם אם אתם חושבים שאתם בבית שלכם, ובבית שלכם דבר כזה לא יכול לקרות. זוהי מחשבה שגויה שכן אסונות יכולים לקרות גם בבריכות הביתיות וללא התרעה מוקדמת, על מנת למנוע אסונות מהסוג הזה ובמיוחד בקרב ילדים קטנים, יש להקפיד. ילד אשר לא יודע לשחות יכנס למים רק עם אמצעי ציפה, מצופים, גלגל כאשר הוא נמצא כל הזמן בטווח יד של המבוגר המשגיח והאחראי.

 

 • סיום שימוש בבריכה – יש להסיר את הסולם מתוכה בכדי למנוע כניסה לא מורשית אל הבריכה. יש להוציא כל צעצוע מתוך הבריכה בכדי למנוע תשומת לב של ילדים אליו ומשיכה שלהם אליה. הרחיקו כל חפץ/ רהיט/ אביזר מסביבת הבריכה בכדי למנוע אפשרות של שימוש בהם לצורך כניסה לא מורשית אל הבריכה.

 

 • חשמל – סינון במשאבות הסינון – לפני השימוש בבריכה ודאו ודאגו לכך שמערכת הסינון בבריכה תהיה כבוייה ולא פועלת, אסור להפעיל את המשאבה/או כל מכשיר חשמלי אחר בזמן שישנם אנשים בבריכה. אסור להשתמש בכבל מאריך, ודאו כי השקע אליו אתם מחברים את המשאבה הינו מוארק כראוי, תקני ובטוח. דאגו לכך שפתחי החיבור של הבריכה אל המשאבה יפנו אל מקור החשמל בטרם התקנתם את הבריכה. הימנעו מכך שמקור החשמל יהיה צמוד לבריכה אלא במרחק בטוח מלוא אורך כבל החשמל של המשאבה.

בריכה שחיה דורשת תחזוקה. מים עומדים עלולים להוות סכנה בריאות ולכן אתם זקוקים למערכת סינון, בכדי לתחזק את המים – לסחרר אותם, לסנן “מרחפים” למינהם ובשילוב כימיקלים לשמור עליה נקייה, צלולה וראויה לשימוש. מערכות הסינון דורשות תחזוקה קלה, מערכות עם מסנן נייר, שטיפה יום יומית שלו, משאבות עם מצע סינון של חול, תחזוקה חד שבועית בסט וואי מספקת לכם את כל המוצרים הנדרשים לתחזוקה ושמירה על הבריכה כמו גם מוצרים אחרים התורמים לחוויה וההנאה בזמן השימוש בבריכה בשעות הפנאי. מגוון המשאבות הגדול של Bestway עלול לבלבל לא מעט אנשים, ולהקשות עליהם את הבחירה, 1. קיימים לא מעט סטים של בריכות המכילים כבר את המשאבות ולכן הבחירה נעשתה עבורכם.2. בכדי לבחור משאבה כדי קודם לדעת את מאפייני הבריכה, נפח המים אותו היא מכילה.ולפיכך לבחור את המשאבה הנדרשת. כמות המים בבריכה לחלק לספיקת המשאבה (ליטרים/שעה) יתנו את משך הזמן הנדרש בכדי להעביר מחזור אחד של כל נפח הבריכה.

משאבה לבריכה ביתית נחוצה מהסיבות הבאות:

 • מערכת הסינון לבריכה מסננת מ”מרחפים” במים.
 • מערכת סינון תורמת לפיזור אחיד של הכימיקלים תוך כדי סחרור המים בבריכה ועל ידי כך עוזרת לחטוי של כל נפח המים – (תלוי בשימוש בכימיקלים-יש לפנות לאיש כימיקלים מוסמך בכדי לקבל יעוץ והסבר על אופי השימוש בהם)
 • הפעלת מערכת הסינון ושימוש נכון בכימיקלים במקביל יתרמו לשמירה על המים, מים צלולים ונקיים.

משאבה עם מסנן נייר – חברת Bestway מייצרת מגוון גדול של משאבות עם מסנן נייר, יתרון מסנן מסוג זה הוא יכולת סינון של חלקיקים קטנים במיוחד, יחד עם זאת משאבות מסוג זה מצריכות תחזוקה על בסיס יום יומי, שטיפת המסנן בלחץ מים של צינור הגינה.

משאבה עם מצע סינון של חול קווארץ – חברת Bestway מיצרת מגוון גדול של משאבות עם מצע סינון של חול קווארץ, תחזוקת המשאבות הינה קלה במיוחד ומבוססת על טיפול חד שבועי בו שוטפים את החול, שטיפת החול ותחזוקת המשאבה הינה קלה במיוחד הודות לבורר המצבים העליון במשאבה המבוסס על 6 מצבים.

מים נקיים הם מילת המפתח בבריכות ביתיות, שכן אף אחד מאתנו לא ירצה לטבול במים לא נקיים ולא ירצה לסכן את בריאות המשתמשים בבריכה. אפשר לשמור על מים נקיים, בריאים ובעלי מראה אסתטי תוך כדי שמירה על כללי תחזוקה שוטפים כאשר מדובר בתחזוקת בריכות שחייה ביתיות.

 

 • החלפת מסננים בתדירות שנקבעה על ידי היצרן – כאשר רוצים לשמור על מים נקיים בבריכה. יש לדאוג לכך שהמסננים יוחלפו לאחר שכבר לא ניתן לשטוף אותם יותר- כאשר נשארים משקעים בכפלים הפנימיים של המסנן גם לאחר השטיפה, מסננים מלוכלכים משפיעים ישירות על קצב סחרור המים בבריכה כמו גם פיזור אחיד של הכימיקלים בחלל המים. לכן דאגו במקביל כי מיקום המשאבה יהיה נוח לגישה כמו גם לביצוע התחזוקה השוטפת שלו. כאשר המשאבה תהיה חסומה וקשה לגישה לא יהיה ניתן לגשת אליה ולתחזק אותה.
 • משאבות חול – יש לבצע בתדירות קבועה, חד שבועית את פעולות שטיפת החול והידוקו בכדי לשמור על מעבר מים תקין דרך המשאבה, דבר שיביא לפיזור אחיד של הכימיקלים בכל חלל הבריכה.
 • שימוש בכימיקלים – השימוש במשאבה לצורך שמירה על המים אינו מספק. בכדי לחטא את המים ולשמר אותם לאורך זמן, יש להיעזר בגורמים מוסמכים, אנשים היודעים להשתמש בכלור ובמקביל לתת לכם את ההנחיות הנכונות על אופי השימוש בו. אסור לשים כלור באף אחד ממרכיבי המשאבה, סקימר אלא אך ורק במצוף המיועד לכך. שימו לב! הכנסת הכלור לאחד ממרכיבי המשאבה ו/או הסקימר עלולים לסכן את הרוחצים בבריכה. כמו כן דבר זה יגרום לאחריות לפוג.
 • בדיקת המים בתדירות קבועה – חברת Bestway מיצרת כמה וכמה סוגים של ערכות בדיקה למים, תפקיד ערכות אלו הוא לבדוק את ערכי המים ולודא כי רמת הכלור ו/או ה-pH נכונות. לשם כך פנו לאיש מוסמך בכימיקלים בכדי שינחה אתכם על אופי ודרך השימוש בכימיקלים. שאלו אותו את כל השאלות המתבקשות כמו גם אופי האחסנה הנדרש. מקום המגורים שלכם עלול להשפיע על אופי השימוש בכימיקלים כך דרך השימוש ו/או כמות הכימיקלים שיידרשו יהיו שונים ממקום למקום. (מקום קריר לעומת מקום חם) כמו גם התקופה.

אם רכשתם את אחת מאותן בריכות ביתיות איכותיות של Bestway ישראל, אתם בוודאי רוצים לשמור עליהן לאורך זמן. אחת הדרכים לעשות זאת היא כמובן לתחזק אותה נכון במשך כל תקופות הפעילות שלה, אבל דרך חשובה נוספת היא לפרק אותה בחורף ולאחסן אותה במקום מתאים. זאת משום שאמנם ישראל היא לא מדינה מאוד גשומה, אבל בימים הגשומים יכולים לרדת גשמי ברכה סוערים, ויכולות לנשוב רוחות חזקות שיכולות לפגום ביריעות השונות. מכיוון שבחורף ממילא לא משתמשים בבריכות, חשוב מאוד לפרק אותן ולאחסן אותן באופן הנכון.

חשוב לדעת:

אסור להשאיר בריכות מותקנות בסביבה בה הטמפרטורה מגיעה בחורף ל-5° מעלות ומטה. היריעה ושאר מכלולי הבריכה עלולים להינזק. ובכל מקרה אין להשאיר את מערכת הסינון מחוברת לבריכה בתקופת החורף, יש לנתקה ולאחסנה במקום יבש.

פירוק בריכה ביתית

פירוק בריכה ביתית של Bestway צריכה להתבצע על פי ההנחיות הבאות:

 • הסרת המכסה של פתח הניקוז מהבריכה באמצעות סיבובו נגד כיוון השעון.

 • חיבור צינור הגינה אל המתאם הייעודי בבריכה ומיקום פתחו השני במקום מתאים לקליטת כל המים.

 • ניקוז מי הבריכה אל המקום הייעודי דרך המתאם המחובר לצינור. ניתן לשלוט בקצב זרימת המים באמצעות המתאם עצמו: ככל שתבריגו אותו יותר כלפי חוץ, קצב הזרימה יגדל.

 • בסיום הניקוז יש לנתק את הצינור מהמתאם עצמו ולהחזיר את מכסה פתח הניקוז למקום.

 • ניקוי המשקעים (אם ישנם כאלה) מתחתית הבריכה וייבוש מלא שלה באוויר הפתוח ובאמצעות מטלית יבשה.

 • יש לשטוף את יריעת הבריכה במים טריים וליבשה לחלוטין, קיפול יריעה הבריכה עם מים עלול לגרום ליצירת עובש ו/או כתמים שיהיה קשה להסירם בעונה הבאה.

חשוב: יש להימנע בכל דרך מלהשאיר את הבריכה מורכבת ללא מים בחצר. יש לאחסן את הבריכה מיד לאחר סיום ריקון המים וייבושה, על מנת שלא תעוף עם הרוח או תינזק בכל דרך אחרת. אסור להשאיר את יריעת הבריכה בחצר כך שהיא תהיה בעלת יכולת להתמלא במי גשמים כמו כן אין לאפשר גישה חופשית לילדים אליה.

אחסון בריכות ביתיות – כך תעשו את זה נכון

על מנת לאחסן בצורה נכונה את הבריכות של Bestway ישראל יש לפרק את הבריכה על פי ההוראות שלעיל, לייבש אותה לגמרי ולנהוג על פי ההנחיות הבאות:

 • ודאו שהבריכה יבשה לחלוטין – כי קיפול של בריכה רטובה עלול לגרום להיווצרות עובש ולהצטברות של חיידקים.

 • פזרו טלק – לאחר שהבריכה יבשה לגמרי יש לפזר עליה ועל כל היריעות שלה אבקת טק, על מנת למנוע הידבקות שלהן זו לזו במהלך תקופת האחסנה.

 • קפלו – קפלו את הבריכה בעדינות ובזהירות. הקפלים לא צריכים להיות “חדים” כמו נייר. אלא סוג של גלגול.

 • אחסנו – אחסנו את הבריכה המקופלת במקום סגור אשר טווח הטמפרטורות בו נע בין 38-5 מעלות צלזיוס, לא יותר ולא פחות.

פירוק ואחסנת בריכות ביתיות של Bestway ישראל בהתאם להנחיות אלה יאפשר לכם ליהנות מבריכה תקינה ואיכותית למשך עוד הרבה מאוד שנים.

דילוג לתוכן